Srovnávač povinného ručení: tabulka

Je to kouzlo internetu. Pokud uvažujete teprve o sjednání, nebo z různých důvodů o změně povinného ručení, nemusíte listovat nějakými reklamními katalogy a letáky pojišťoven, ale postačí vám, když si na internetu vyhledáte kvalitní srovnávač povinného ručení. Ten vám přehledně a na jednou místě dokáže prezentovat nabídky jednotlivých finančních institucí a vy tak ušetříte spoustu času. Na první pohled je to opravdu jednoduché – najdete si srovnávač povinného ručení, zadáte potřebná data o produktu, který hledáte, a získáte přehlednou tabulku nabídek s cenou. Ale vzhledem k tomu, že se povinné ručení je pojištění, které má chránit vás před nutností úhrady miliónových škod v případě dopravní nehody, je potřeba si ho vybrat kvalitně. Jaké parametry mají vliv na cenu a na co si dát pozor? O tom v tomto článku.

Co po vás bude srovnávač povinného ručení vyžadovat?

Na trhu je samozřejmě nespočet pojišťoven, které nabízejí povinné ručení, a každá může vyžadovat nějaká data navíc, nebo některá naopak nikoliv, nicméně ty základní po vás bude chtít každý srovnávač povinného ručení. Určitě budete tázáni na objem motoru vozidla, které hodláte pojistit. Je jasné, že čím větší objem motoru máte, tím vyšší bude cena, kterou musíte za povinné ručení platit. I když by bylo přesnější ptát se na výkon motoru, nebudeme to dále rozebírat, protože srovnávač povinného ručení prostě a jednoduše bude chtít objem.

Dále se nedivte tomu, že budete muset uvést váš věk a místo bydliště (obvykle pouze směrovací číslo). Není to kvůli tomu, že by z vás někdo chtěl vytáhnout osobní údaje, ale pouze proto, že to má také vliv na cenu. Mladší řidiči budou mít povinné ručení obvykle dražší a stejné pravidlo platí i pro majitele vozidel ve větších městech. Proč tomu tak je? Pojišťovna se jednoduše snaží neprodělat, a tak jakmile vás posoudí jako rizikovějšího řidiče, tedy toho, který bude mít spíše dopravní nehodu, naúčtuje vám vyšší poplatky.

  • Srovnejte si povinné ručení za méně než 2 minuty
  • Vybete si to nejlevnější povinné ručení v Česku
  • Pro srovnání povinného ručení vyplňte údaje do následujícího formuláře

Co jsou to bonusy?

Bonusy jsou naopak slevou, kterou získáte za to, že jste v minulosti u jiné pojišťovny jezdili bez nehody. Dokážete to jednoduše výpisem, který obdržíte vždy do 15 dnů od zrušení předchozího povinného ručení. Stejně pak získáte každý rok slevu, pokud za vás pojišťovna nemusela nic platit. Některý srovnávač povinného ručení by se vás mohl ptát i na tuto informaci.

Na co si dát pozor?

Především na to, že nejlevnější povinné ručení není vždy to nejlepší. Musíte si totiž hlídat v první řadě limity. To jsou maximální částky, které je za vás pojišťovna ochotna zaplatit v případě, že způsobíte provozem vozidla někomu jinému škodu. Minimální jsou ze zákona 35 milionů pro škodu na majetku a stejně i pro škodu na zdraví, ale doporučuje se brát minimálně 50 a 50 miliónů, nebo i více. Pokud tedy použijete srovnávač povinného ručení, tak zjišťujte, k jakým pojistným limitům se cena vztahuje, jinak toho můžete jednou litovat.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Přidejte váš komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>