Spočítat povinné ručení

V případě, že byste si chtěli spočítat povinné ručení a dospět tedy až ke konkrétní částce, máte víceméně smůlu a to z jednoho prostého důvodu. Každá pojišťovna má trochu odlišný postup, kterým výslednou cenu určuje. Na druhou stranu nemusíte zoufat, existují určité zákonitosti, které dodržují víceméně všechny, a na ty se v tomto článku podíváme. Zároveň i zmíníme některé možnosti, jak si můžete spočítat povinné ručení v prostředí internetu. Existují totiž nástroje, které vám to s velkou přesností umožní. Věnovat se budeme i jednomu zásadnímu úskalí, které mnoho budoucích zákazníků přehlíží, a kterým jsou limity. Nyní už k věci.

Srovnávače, kalkulačky apod.

Pokud si budete chtít na internetu najít, na jakou částku by vás vyšlo povinné ručení u různých pojišťoven, určitě narazíte na kalkulačky nebo srovnávače povinného ručení. Jsou to podobné nástroje, které na základě těch nejdůležitějších dat, jaká pojišťovny vyžadují, dokážou shrnout nabídku do přehledné tabulky. Uvidíte zde vždy název instituce, nějaké základní informace o produktu a hlavně cenu. Opravdu rychle si tak můžete spočítat povinné ručení a zjistit nejen to, v jaké cenové relaci se na základě informací o vás pohybujete, ale udělat si i poměrně přesný obrázek o konečné ceně. Jaké informace na vás budou vyžadovány, k tomu se dostaneme v poslední části článku, teď nejprve k již zmíněnému úskalí.

Nejlevnější není nejlepší

Častou chybou, kterou uživatelé, kteří chtějí spočítat povinné ručení a následně si najít to nejlepší, dělají, je, že hledí pouze na cenu. To je ale velká chyba. Cenu totiž ovlivňuje mimo jiné to, jak vysoké limity budete mít u povinného ručení nastavené. Limity jsou vlastně maximální částka, kterou za vás pojišťovna bude ochotná zaplatit. Pokud si tedy vyberete nejlevnější povinné ručení, budete je mít pravděpodobně nejnižší a může se vám stát, že vážnější dopravní nehodu nedokážou pokrýt. V tom případě budete mít nemalý problém. Nevybírejte si proto nejnižší pojistné limity, ale alespoň 50 milionů korun.

  • Srovnejte si povinné ručení za méně než 2 minuty
  • Vybete si to nejlevnější povinné ručení v Česku
  • Pro srovnání povinného ručení vyplňte údaje do následujícího formuláře

Jaká data jsou potřeba?

Abyste si mohli úspěšně nechat spočítat povinné ručení, musíte znát v první řadě objem motoru vašeho vozidla. Zde platí, že čím vyšší je, tím dražší povinné ručení ve výsledku bude. Pojišťovny totiž předpokládají, že větší objem rovná se vyšší výkon a tím pádem rizikovější řidič, i když o tom můžeme dlouze polemizovat. Dále tu do hry vstupuje i věk řidiče. Zde naopak čím mladší řidič, tím vyšší cena. Opět je to především kvůli náchylnosti k možné dopravní nehodě. Posledním ze základních ukazatelů je místo bydliště. Pokud bydlíte ve větším městě, připravte se na vyšší cenu.

Určitě je ještě dobré zmínit, že naopak výrazně snížit výsledný výpočet ceny vám může jízda bez nehod. Pojišťovny totiž poskytují slevy v řádech procent jak svým klientům, když jezdí rok bez nehody, tak i novým, kteří v nedávné minulosti žádnou neměli.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Přidejte váš komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>