Krátkodobé havarijní pojištění

Modelová situace, se kterou se každý rok potýkají stovky, možná tisíce rodin nejen u nás. Vyrážíte na dovolenou vašim vozem, který nemáte pojištěný proti nehodě a vzhledem k tomu, že si chcete užít naprosto klidnou dovolenou, začnete přemýšlet, zda by se to nedalo narychlo vyřešit. Přesně v tomto případě se nabízí krátkodobé havarijní pojištění. Na cestě, která obvykle zabere více než tisíc kilometrů a je jedno, zda je to v horkém létě, nebo naopak zimě, se samozřejmě riziko nehody zvyšuje, tak proč se neochránit. Na druhou stranu krátkodobé havarijní pojištění nenabízejí všechny pojišťovny na trhu, a tak se na tuto tématiku podíváme trochu podobněji, abyste měli snazší hledání. Začneme ale tím, co vlastně je havarijní pojištění, abyste věděli, proč se vám může na dovolené vyplatit.

Co tedy je havarijní pojištění?

Nebudeme se touto otázkou zabývat nějak obsáhle, protože to není smyslem tohoto článku. Na druhou stranu základy jsou užitečné. Havarijní pojištění vám nejen zaplatí škodu na vašem voze i v případě, že jste nehodu sami způsobili, ale především vám v drtivé většině případů dá k dispozici i asistenční služby – odtah, opravu apod. To je ten hlavní důvod, proč se vyplatí krátkodobé havarijní pojištění typicky při cestě na dovolenou zřídit. Je jen málo nepříjemnějších situací, než když musíte stát u dálnice a řešit s místními společnostmi (jazyková bariéra apod.), že potřebujete pomoct. V případě, že máte krátkodobé havarijní pojištění, tak obvykle stačí zavolat na pojišťovnu a ona už to vyřeší.

Kde krátkodobé havarijní pojištění hledat?

Jak už bylo řečeno v úvodu, problémem tohoto finančního produktu je, že ho nenabízejí všechny finanční instituce u nás. Nabídka se samozřejmě nesmírně často mění, takže tyto informace berte spíše jako vodítko, kde byste měli hledat jako první, nicméně typicky nabízí krátkodobé havarijní pojištění Česká pojišťovna. Ta vám umožní pojistit váš vůz na dobu již od 14 dnů a nabídne právě i některé asistenční služby. V závěsu je pro někoho možná méně známá pojišťovna Triglav, která vám sice umožní takovou délku také, nicméně budete platit cenu, jako kdybyste se pojistili na měsíc. Na druhou stranu má poměrně vysoký limit na cenu asistenčních služeb, které můžete v zahraničí využít. Určitě se ještě podívejte do nabídky pojišťovny Kooperativa, která krátkodobé havarijní pojištění také nabízí, ale obvykle s nemalou spoluúčastí.

Kde naopak spíše ne?

Pokud se budeme bavit stále o těch větších zaběhlých pojišťovnách, tak krátkodobé havarijní pojištění se obvykle nenachází v nabídce pojišťoven Generali, Direct a ČSOB. Co se týče ČPP a Allianz, tak ty sice oficiálně tento produkt nabízejí, nicméně pokud si ho prohlédnete důkladněji, tak zjistíte, že se jedná o havarijní pojištění na tři měsíce, což samozřejmě v naprosté většině případů překračuje délku dovolené a je to zbytečné. Pokud byste jich ale například za letní prázdniny plánovali více, je to možnost.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Přidejte váš komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>